Yaşam

Gerçek hayattan esinlenen, okuru gerçekle yüz yüze getiren bir roman: Pusula Sallanırsa

ensonhaber.com

Ülkemizde siyasi çalkantılarla dolu bir dönem olan 1960 ile 2000 yılları arasında İstanbul’da geçen roman, tıpta bir anti-kahraman tarafından zaman içinde yapılan hatalarla okuyucunun büyük ihtimalle seveceği tipik bir düşüş öyküsünü anlatıyor. kendisiyle özdeşleşmek istemez.

Pusula Saşarsa, her insanın hayatının dönüm noktalarında, yaşanmış olaylardan yola çıkarak doğru kararlar vermenin değerini anlatıyor.

Kitap hayatınıza yön veren pusulanız bozulursa yanlış yollara girmeniz kaçınılmazdır. İnsanlar karar verirken çoğu zaman neyin yanlış neyin yanlış olduğunu bilseler de bazen ahlaki ve karakter zayıflıkları nedeniyle bilerek ve isteyerek yanlışı seçerek okuyucuyu hem düşündürücü hem de duygusal açıdan etkileyici bir yolculuğa çıkarıyorlar.

“Söylenen her şey doğru”

Selim Hacısalihzade, Pusula Şaşarsa’da bazı olayların altının çizilmesinin sebebinin tarihe not düşmek ve okuyucuya o dönemin ruhunu hatırlatmak olduğunu vurgulayarak, “Tarif edilen olayların tamamı gerçek hayattan alınmıştır. Yaşadıklarım ve çevremde gözlemlediklerim bana ilham verdi. Kitabı yazarken bazen kızdım bazen de romanın ana karakteri İsmail’e acıdım. Umarım okuyucular bunu bir örnekle okur ve tatmin edici bulur.”diyor.

etkileyici kitap

Okuyucu ile yeni buluşan Pusula Saşarsa, etkileyici karakterleri, canlı betimlemeleri ve ustaca anlatımıyla şimdiden beğeni toplamaya başladı. Öykücülüğe olan tutkusunu romanlarına başarıyla yansıtan yazarın geçen yıl yayınlanan Çıkış adlı romanı da büyük ilgi gördü.

Yazarın kitapları, gerçek hayattan kesitlerin derin duygusal yansımaları, unutulmaz karakterleri ve sayfaları çevirirken heyecan verici gerilimleriyle dikkat çekiyor.

Kitap sayfası için iletişim:

[email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu